Strona główna Portal Funduszy Europejskich Unia Europejska Strona główna Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Unia Europejska
 
wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl
Przejdź do strony poświęconej RPO WiM  
   

Ogl?daj i pobieraj multimedia


Jesteś w: Strona główna » Aktualności... » Liderzy konkursu "Eko-Soł...


 1  2  3  4  5  ...   
Liderzy konkursu "Eko-Sołectwo" odebrali nagrodyZobacz galerię zdjęć! (2011-11-30 22:03:38)


Liderzy pierwszej edycji konkursu

Przedstawiciele 24 sołectw z Warmii i Mazur spotkali się w środę, 30 listopada w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego Olsztynie, aby podsumować wyniki konkursu  "Eko-Sołectwo".

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród finansowych dla najbardziej aktywnych sołtysów, którzy zorganizowali w swoich wsiach zbiórki elektrośmieci. To sołtysi jako liderzy społeczności lokalnych podjęli się tego przedsięwzięcia. Zadanie nie było łatwe. Musieli ogłosić w swoich miejscowościach informacje o zbiórce, a następnie zorganizować punkty, gdzie miałby te odpady trafiać. Potem elektrośmieci odbierała wyznaczona przez organizatora konkursu firma. Pomysłodawcą konkursu jest redakcja Pulsu Regionu.

- Pomysł wyszedł od nas i cieszymy się, że znalazł on aprobatę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który postanowił ufundować nagrody w tym konkursie – mówił podczas spotkania Jarosław Kosiński, prezes Pulsu Regionu.

Jako, że jest to pierwsza edycja konkursu, organizatorzy nie liczyli na zbyt duży odzew. Na Warmii i Mazurach jest 2235 sołectw do tej niecodziennej rywalizacji zgłosiło się 41. W sumie uzbierano 67 ton elektroodpadów.

- Elektrośmieci to ogromny problem. Wydzielające się z nich oleje, czy freon stanowią poważne zagrożenie dla środowiska - podkreślił Tadeusz Ratyński, I z-ca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie. – Dziękuję wam serdecznie za udział w tym konkursie i zapraszam do kolejnej edycji akcji.

Wśród tegorocznych laureatów najlepsi okazali się mieszkańcy sołectwa Miłki, gdzie zebrano ponad 6 ton, m.in. zużytych lodówek, pralek, telewizorów. W nagrodę otrzymali 1,5 tys. zł. Jak powiedział podczas spotkania sołtys Miłek Piotr Dusyn, za nagrodę zostaną postawione znaki: wjazdu i wyjazdu w miejscowości Miechy. Drugie miejsce w tej rywalizacji przypadło w udziale Jerzemu Krajewskiemu z sołectwa Iłowo Osada- Iłowo Wieś, gdzie zebrano 5,1 tony elektroodpadów. Zdobywcą trzeciego miejsca okazała się Krystyna Ozga z sołectwa Tolkmicko - Kalisty w wynikiem 4.4 tony. Czwarte miejsce zajęła Halina Stępkowska Iłowo Osada –Narzym, gdzie zebrano niewiele ponad 4 tony. Nagroda za piąte miejsce powędrowała do Beaty Kłak z gminy Szczytno, sołectwo Dębówko, gdzie udało się uzbierać ponad 3,1 tony odpadów. Z kolei na szóstym miejscu uplasowało się sołectwo Żydowo w gminie Bartoszyce, gdzie zebrano 3 tony.

- Za pieniądze, które otrzymaliśmy posadzimy drzewka przy miejscowym boisku – zapowiada sołtys Żydowa Tadeusz Tomaszewicz.

Zebrane podczas konkursu elektrośmieci trafiły do Warmińsko-Mazurskiej Spółdzielni Inwalidów, gdzie zostaną poddane recyklingowi.
galeria Zobacz zdjęcia w galerii


         O konkursie EKO-Sołectwo w Radiu OlsztynDodano: 2011-11-30 22:03:38
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


17

KWI

2015

Pierwsza edycja Geocertyfikatu na Warmii i Mazurach

Wśród laureatów nie zabrakło SPw w Hejdyku. Na zdjęciu Małgorzata Ruszczyk odbiera statuetkę z rąk wójta gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego

Czterdzieści jeden placówek oświatowych z Warmii i Mazur sięgnęło po Geocertyfikat - tytuł nadawany szkołom i przedszkolom, które w swoich działaniach wyróżniają się podejmowaniem zagadnień z zakresu georóżnorodności otoczenia. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w Zespole Szkół w Kurzętniku.

Miejsce wręczenia geocertyfikatów nie wybrano przypadkowo. W październiku ubiegłego roku przy Zespole [...]

Przeczytaj więcej


14

KWI

2015

Strażacy z OSP Spychowo będą mieli nową strażnicę

Adam Krzyśków, prezes WFOŚiGW w Olsztynie wręczył Alicji Kołakowskiej, wójt gminy Świętajno umowę pożyczki na budowę nowej strażnicy

Jeszcze w tym roku spychowscy strażacy wprowadza się do swojej nowej remizy. Prace budowlane już trwają. Inwestycja powstanie m.in. dzięki preferencyjnej pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Po wielu latach spełni się wreszcie marzenie spychowskich strażaków. Za blisko 400 tys. zł w Spychowie powstanie bowiem strażnica przeciwpożarowa z prawdziwego zdarzenia. Na ten cel samorząd gminny pozyskał pożyczkę w wysokości [...]

Przeczytaj więcej


14

KWI

2015

„ Tydzień dla Ziemi” – rzeka Drwęca bez śmieci

Pamiątkowe zdjęcie uczestników akcji na rzece Drwęcy

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, działacze z Sekcji Kajakarskiej Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej zorganizowali wiosenne sprzątanie rzeki Drwęcy. W tym roku akcję przeprowadzono w ramach „Tygodnia dla Ziemi”. W działania zaangażowało się 27 osób, w tym m.in. strażnicy z PSR oddziału nowomiejskiego i strażnicy z oddziału lidzbarskiego. Podczas akcji, która odbyła się 12 kwietnia, zebrano odpady z 19-kilometrowego odcinka Drwęcy.

- Niski stan [...]

Przeczytaj więcej


14

KWI

2015

RDLP w Białymstoku partnerem akcji "Tydzień dla Ziemi"

WFOŚiGW w Olsztynie zyskał kolejnego partnera - Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowoych w Białymstoku, który wesprze tegoroczną akcję "Tydzień dla Ziemi"w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. W nasze wspólne działania maja włączyć się leśnicy z nadleśnictw leżących w granicach Warmińsko-Mazurskiego, czyli Borki, Czerwony Dwór, Drygały, Ełk, Giżycko, Gołdap, Maskulińskie, Olecko i Pisz. 
Przeczytaj więcej


14

KWI

2015

Marszałek województwa objął patronat nad akcją "Tydzień dla Ziemi"

Z przyjemnością informujemy, że Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marek Gustaw Brzezin objął patronat honorowy nad największą akcją ekologiczną w regionie "Tydzień dla Ziemi", którego organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. 
Przeczytaj więcej


14

KWI

2015

Uwaga! Wyniki konkursu Działanie 2. Edukacja ekologiczna Poddziałanie 2.2 Dofinansowanie działań edukacyjnych Kategoria 2.2.4 Myśliwi i Wędkarze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie informuje, że zakończono rozpatrywanie wniosków w ramach konkursu dotacyjnego - Działanie 2. Edukacja ekologiczna Poddziałanie 2.2 Dofinansowanie działań edukacyjnych Kategoria 2.2.4 Myśliwi i Wędkarze. Informacji o wysokości dofinansowania udziela specjalista pod nr. tel. 0 -89- 522- 02- 16.

Przeczytaj więcej


10

KWI

2015

TVP Olsztyn objęło patronat nad akcją "Tydzień dla Ziemi"

Z przyjemnością informujemy Państwa, że Oddział Telewizji Polskiej w Olsztynie objął patronat medialny nad naszą akcją ekologiczną "Tydzień dla Ziemi"! Telewizja zadeklarowała przygotowanie relacji reporterskiej do programu informacyjnego, a także zapowiedź wydarzenia  w zwiastunie "TVP Olsztyn poleca...". Przypominamy, że głównym organizatorem akcji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie we współpracy z [...]
Przeczytaj więcej


10

KWI

2015

Uwaga! Wyniki konkursu dotacyjnego Działanie 6. Parki Krajobrazowe

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie informuje, że zakończono rozpatrywanie wniosków w ramach konkursu dotacyjnego - Działanie 6. Parki Krajobrazowe Poddziałanie 6.1 Parki Krajobrazowe. Informacji o wysokości dofinansowania udziela specjalista pod nr. tel. 0 -89- 522- 02- 76.

Przeczytaj więcej


03

KWI

2015

Ratownicy MOPR w Giżycku wzięli udział w akcji „Tydzień dla Ziemi”

 

W ramach Akcji „Tydzień dla Ziemi” w dniu 22 marca ratownicy ze stacji ratowniczej MOPR w Giżycku sprzątali dno basenu portowego Eko-mariny. Nurkowie wyłowili z dna ciekawe znaleziska będące pozostałościami po ostatnim sezonie turystycznym. Jednak jak poinformowało MOPR – zebranych odpadów było wyjątkowo mało. To cieszy. Akcje informacyjne i edukacyjne jednak przynoszą efekty, choć jest to proces żmudny i czasem trudny. Żałujemy tylko, że w [...]

Przeczytaj więcej


02

KWI

2015

Gimnazjum z Rybna zwyciężyło w konkursie dotyczącym parków krajobrazowych

Zwycięska drużyna z Rybna wraz z Członkiem Zarządu Województwa Sylwią Jaskulską

W piątek, 27 marca po raz czternasty odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego dla szkół gimnazjalnych „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Koordynatorem rywalizacji był Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. Najlepszą drużyną okazał się reprezentacja Gimnazjum z Rybna.

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim [...]

Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
  
   
Kontakt    |    Redakcja    |    Mapa strony
Wygenerowano w czasie: 0.161 sekundy.
Copyright© 2010 WFOŚiGW Olsztyn