Strona główna Portal Funduszy Europejskich Unia Europejska Strona główna Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Unia Europejska
 
wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl
Przejdź do strony poświęconej RPO WiM  
   Ogl?daj multimedia


Jesteś w: Strona główna » Aktualności... » Liderzy konkursu "Eko-Soł...


 1  2  3  4  5  ...   
Liderzy konkursu "Eko-Sołectwo" odebrali nagrodyZobacz galerię zdjęć! (2011-11-30 22:03:38)


Liderzy pierwszej edycji konkursu

Przedstawiciele 24 sołectw z Warmii i Mazur spotkali się w środę, 30 listopada w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego Olsztynie, aby podsumować wyniki konkursu  "Eko-Sołectwo".

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród finansowych dla najbardziej aktywnych sołtysów, którzy zorganizowali w swoich wsiach zbiórki elektrośmieci. To sołtysi jako liderzy społeczności lokalnych podjęli się tego przedsięwzięcia. Zadanie nie było łatwe. Musieli ogłosić w swoich miejscowościach informacje o zbiórce, a następnie zorganizować punkty, gdzie miałby te odpady trafiać. Potem elektrośmieci odbierała wyznaczona przez organizatora konkursu firma. Pomysłodawcą konkursu jest redakcja Pulsu Regionu.

- Pomysł wyszedł od nas i cieszymy się, że znalazł on aprobatę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który postanowił ufundować nagrody w tym konkursie – mówił podczas spotkania Jarosław Kosiński, prezes Pulsu Regionu.

Jako, że jest to pierwsza edycja konkursu, organizatorzy nie liczyli na zbyt duży odzew. Na Warmii i Mazurach jest 2235 sołectw do tej niecodziennej rywalizacji zgłosiło się 41. W sumie uzbierano 67 ton elektroodpadów.

- Elektrośmieci to ogromny problem. Wydzielające się z nich oleje, czy freon stanowią poważne zagrożenie dla środowiska - podkreślił Tadeusz Ratyński, I z-ca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie. – Dziękuję wam serdecznie za udział w tym konkursie i zapraszam do kolejnej edycji akcji.

Wśród tegorocznych laureatów najlepsi okazali się mieszkańcy sołectwa Miłki, gdzie zebrano ponad 6 ton, m.in. zużytych lodówek, pralek, telewizorów. W nagrodę otrzymali 1,5 tys. zł. Jak powiedział podczas spotkania sołtys Miłek Piotr Dusyn, za nagrodę zostaną postawione znaki: wjazdu i wyjazdu w miejscowości Miechy. Drugie miejsce w tej rywalizacji przypadło w udziale Jerzemu Krajewskiemu z sołectwa Iłowo Osada- Iłowo Wieś, gdzie zebrano 5,1 tony elektroodpadów. Zdobywcą trzeciego miejsca okazała się Krystyna Ozga z sołectwa Tolkmicko - Kalisty w wynikiem 4.4 tony. Czwarte miejsce zajęła Halina Stępkowska Iłowo Osada –Narzym, gdzie zebrano niewiele ponad 4 tony. Nagroda za piąte miejsce powędrowała do Beaty Kłak z gminy Szczytno, sołectwo Dębówko, gdzie udało się uzbierać ponad 3,1 tony odpadów. Z kolei na szóstym miejscu uplasowało się sołectwo Żydowo w gminie Bartoszyce, gdzie zebrano 3 tony.

- Za pieniądze, które otrzymaliśmy posadzimy drzewka przy miejscowym boisku – zapowiada sołtys Żydowa Tadeusz Tomaszewicz.

Zebrane podczas konkursu elektrośmieci trafiły do Warmińsko-Mazurskiej Spółdzielni Inwalidów, gdzie zostaną poddane recyklingowi.
galeria Zobacz zdjęcia w galerii


         O konkursie EKO-Sołectwo w Radiu OlsztynDodano: 2011-11-30 22:03:38
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


20

PAź

2016

„Jaroty” podgrzeją wodę dzięki unijnym środkom

Instalacje powinny podgrzewać wodę już wiosną przyszłego roku - mówił podczas podpisywania umowy Piotr Wałecki – wiceprezes Spółdzielni „Jaroty” w Olsztynie

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jaroty" w Olsztynie sięgnęła po unijne dofinansowanie i w przyszłym roku wybuduje na dachach kilkunastu budynków instalacje solarne. Inwestycja pozwoli znacznie obniżyć koszty związane z ciepłą wodą użytkową.

 

Trwa podpisywanie umów z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Wśród beneficjentów działania 4.1. Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze [...]

Przeczytaj więcej


20

PAź

2016

Złożono prawie 350 wniosków w działaniu 4.1 RPO WiM

Wczoraj (19 października) zakończyliśmy kolejny nabór w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2014-2020 - Oś Priorytetowa 4 Efektywność energetyczna Działanie 4.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Tym razem złożono prawie 350 wniosków! Wszystkie dokumenty zostały zarejestrowane. Teraz złożone projekty zostaną poddane ocenie pod względem formalnym, a potem formalno- merytorycznym. 

Przeczytaj więcej


19

PAź

2016

300 umowa z "Prosumenta" podpisana!

Podpisanie umowy odbyło się 19 października w siedzibie WFOŚiGW w Olsztynie

Pobudzenie świadomości ludzi tak, aby przy pomocy dostępnych technologii aktywnie włączyli się w proces budowy tzw. energetyki rozproszonej, która jest oparta na źródłach odnawialnych – to główne założenie programu „Prosument na Warmii i Mazurach”, który w naszym regionie wdraża WFOŚiGW w Olsztynie. W środę 19 października podpisano 300. umowę w ramach tego działania.„Prosument” to program skierowany do osób [...]

Przeczytaj więcej


14

PAź

2016

Unijne środki dla samorządu, spółki i przedsiębiorstwa

Podpisanie umów odbyło się 14 października w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie

W piątek 14 października w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podpisał kolejne umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. W spotkaniu wziął udział m.in. marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Tym razem środku unijne trafiły do Gminy Biskupiec, Hurtowni „Elektryk” oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olsztynie. [...]

Przeczytaj więcej


11

PAź

2016

Uroczyste podpisanie umów z EFRR w ramach RPO WWM na lata 2014-2020

W piątek 14 października o godz. 9 w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie zostaną podpisane umowy w ramach pierwszych 100 umów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WiM 2014-2020.

Łączny koszt tych 104 umów z EFRR to ok. 90 mln zł, w tym 61 mln zł w ramach Działań wdrażanych przez WFOŚiGW w Olsztynie, a łączny poziom dofinansowania, który trafi do beneficjentów to ok. 63 mln zł, w tym 40 mln do beneficjentów WFOŚiGW w Olsztynie.

[...]
Przeczytaj więcej


11

PAź

2016

Podpisaliśmy kolejne umowy w ramach RPO WWM na lata 2014-2020

Tadeusz Ratyński- I -z-ca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie (na zdjęciu z lewej) wręcza umowę dofinansowania Kamilowi Filipczakowi - dyrektorowi firmy Sanit-Plast Filipczak s.j.

We wtorek 11 października w siedzibie Wojewódkziego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podpisano kolejne kolejne umowy na dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińskiego na lata 2014-2020. Tym razem środki trafiły do przedsiębiorców ze Szczytna i Olsztyna. Wszystkie podpisane tego dnia umowy dotyczyły budowy instalacji fotowoltaicznych.

- W tej perspektywie finansowej będziemy realizowali dwa projekty związane budową [...]

Przeczytaj więcej


11

PAź

2016

Fundacja z Giżycka od 25 lat dba o środowisko naturalne

Podczas konferencji Adam Krzyśków, prezes WFOŚiGW w Olsztynie wręczył Jolancie Piotrowskiej okolicznościowy prezent

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich już od 25 lat działa na rzecz ochrony środowiska. Z tej okazji w Mrągowie odbyła się konferencja poświęcona dotychczasowym jej działaniom.

Fundacja obecnie działa w imieniu i na rzecz 21. gmin mazurskich. Już od 25 lat inicjuje i wspiera działania na rzecz ochrony regionu Wielkich Jezior Mazurskich, a także stymuluje inicjatywy proekologiczne i co ważne tworzy odpowiednie warunki dla zwiększenia ich skuteczności. Ta ekologiczna organizacja [...]

Przeczytaj więcej


05

PAź

2016

Olsztyn zrewitalizuje teren północno-wschodniej części miasta

Umowę podpisano 5 października w siedzibie WFOŚiGW w Olsztynie. Na zdjęciu: Maria Sokoll- z-ca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie i Piotr Grzymowicz- prezydent Olsztyna

Gmina Olsztyn jest pierwszym beneficjentem w naszym regionie, który w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej z powodzeniem sięgnął po środki w ramach Osi. 5. Ochrona różnorodności biologicznej. Koszt projektu, który dotyczy ochrony i zachowania dawnych siedlisk na trasie migracji zwierząt w obszarze północno-wschodniej części Olsztyna (ul. Poprzeczna i Jagiellońska), oszacowano na 1,83 mln zł, z czego 1,5 mln zł to unijne dofinansowanie. Umowę dofinansowania zadania podpisano 5 [...]

Przeczytaj więcej


03

PAź

2016

Piaskownica paleontologiczna i tęczowy ogródek w placówkach w Biskupcu

Piaskownicę paleontologiczną trzeba było sprawdzić. Na zdjęciu od prawej: Justyna Raczyńska i Agnieszka Wojciukiewicz z WFOŚiGW w Olsztynie

Przy przedszkolu „Piątka” i Szkole Podstawowej nr 2 w Biskupcu pojawiły się nowe miejsce do zabaw, w których można uczyć przyrody. Mowa tu o piaskownicy paleontologicznej i tęczowym ogródku, które powstały przy wsparciu finansowym WFOŚiGW w Olsztynie.

Budowa miejsc, gdzie poprzez zabawę przedszkolaki i uczniowie będą mogli uczyć się przyrody, to wynik realizacji projektu „Tęczowy ogródek pachnący owady i ptaki wabiący z piaskownicą [...]

Przeczytaj więcej


03

PAź

2016

Uwaga!Lista złożonych wniosków z działania 5.3 Ochrona różnorodności biologicznej

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, jako Instytucja Pośrednicząca w realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, zamieszcza listę projektów złożonych w ramach działania 5.3 Ochrona różnorodności biologicznej.

Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
  
   
Kontakt    |    Redakcja    |    Mapa strony
Wygenerowano w czasie: 0.406 sekundy.
Copyright© 2010 WFOŚiGW Olsztyn