Strona główna Portal Funduszy Europejskich Unia Europejska Strona główna Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Unia Europejska
 
wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl
Przejdź do strony poświęconej RPO WiM  
   Ogl?daj i pobieraj multimedia


Jesteś w: Strona główna » Aktualności... » Liderzy konkursu "Eko-Soł...


 1  2  3  4  5  ...   
Liderzy konkursu "Eko-Sołectwo" odebrali nagrodyZobacz galerię zdjęć! (2011-11-30 22:03:38)


Liderzy pierwszej edycji konkursu

Przedstawiciele 24 sołectw z Warmii i Mazur spotkali się w środę, 30 listopada w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego Olsztynie, aby podsumować wyniki konkursu  "Eko-Sołectwo".

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród finansowych dla najbardziej aktywnych sołtysów, którzy zorganizowali w swoich wsiach zbiórki elektrośmieci. To sołtysi jako liderzy społeczności lokalnych podjęli się tego przedsięwzięcia. Zadanie nie było łatwe. Musieli ogłosić w swoich miejscowościach informacje o zbiórce, a następnie zorganizować punkty, gdzie miałby te odpady trafiać. Potem elektrośmieci odbierała wyznaczona przez organizatora konkursu firma. Pomysłodawcą konkursu jest redakcja Pulsu Regionu.

- Pomysł wyszedł od nas i cieszymy się, że znalazł on aprobatę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który postanowił ufundować nagrody w tym konkursie – mówił podczas spotkania Jarosław Kosiński, prezes Pulsu Regionu.

Jako, że jest to pierwsza edycja konkursu, organizatorzy nie liczyli na zbyt duży odzew. Na Warmii i Mazurach jest 2235 sołectw do tej niecodziennej rywalizacji zgłosiło się 41. W sumie uzbierano 67 ton elektroodpadów.

- Elektrośmieci to ogromny problem. Wydzielające się z nich oleje, czy freon stanowią poważne zagrożenie dla środowiska - podkreślił Tadeusz Ratyński, I z-ca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie. – Dziękuję wam serdecznie za udział w tym konkursie i zapraszam do kolejnej edycji akcji.

Wśród tegorocznych laureatów najlepsi okazali się mieszkańcy sołectwa Miłki, gdzie zebrano ponad 6 ton, m.in. zużytych lodówek, pralek, telewizorów. W nagrodę otrzymali 1,5 tys. zł. Jak powiedział podczas spotkania sołtys Miłek Piotr Dusyn, za nagrodę zostaną postawione znaki: wjazdu i wyjazdu w miejscowości Miechy. Drugie miejsce w tej rywalizacji przypadło w udziale Jerzemu Krajewskiemu z sołectwa Iłowo Osada- Iłowo Wieś, gdzie zebrano 5,1 tony elektroodpadów. Zdobywcą trzeciego miejsca okazała się Krystyna Ozga z sołectwa Tolkmicko - Kalisty w wynikiem 4.4 tony. Czwarte miejsce zajęła Halina Stępkowska Iłowo Osada –Narzym, gdzie zebrano niewiele ponad 4 tony. Nagroda za piąte miejsce powędrowała do Beaty Kłak z gminy Szczytno, sołectwo Dębówko, gdzie udało się uzbierać ponad 3,1 tony odpadów. Z kolei na szóstym miejscu uplasowało się sołectwo Żydowo w gminie Bartoszyce, gdzie zebrano 3 tony.

- Za pieniądze, które otrzymaliśmy posadzimy drzewka przy miejscowym boisku – zapowiada sołtys Żydowa Tadeusz Tomaszewicz.

Zebrane podczas konkursu elektrośmieci trafiły do Warmińsko-Mazurskiej Spółdzielni Inwalidów, gdzie zostaną poddane recyklingowi.
galeria Zobacz zdjęcia w galerii


         O konkursie EKO-Sołectwo w Radiu OlsztynDodano: 2011-11-30 22:03:38
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


31

LIP

2015

Myśliwi w okolicach Dźwierzut wzbogacają ekosystem zwierzyną drobną

Przez kilka dni zające przebywały w specjalnych wolierach

W okolicach Dźwierzut w powiecie szczycieńskim wypuszczono na wolność 100 młodych zajęcy. Inicjatorami akcji są myśliwi z Koła Łowieckiego „Ryś” Dźwierzuty, którzy już od trzech lat prowadzą działania związane z introdukcją zwierzyny drobnej w swoim rejonie.

Tak naprawdę przygotowania do trzyletniej akcji introdukcji rozpoczęły się już w 2011 roku. Wtedy to myśliwi zadecydowali, że podejmą intensywne działania [...]

Przeczytaj więcej


29

LIP

2015

Uwaga! Wstrzymany nabór wniosków w ramach Prosument na Warmii i Mazurach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie informuje, że w związku z planowaną przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zmianą Programu Priorytetowego Prosument oraz wyczerpaniem środków alokacyjnych wstrzymuje od 1 sierpnia 2015 roku aż do odwołania nabór wniosków w ramach Programu Prosument na Warmii i Mazurach. O ponownym uruchomieniu środków poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej www.fundusz.olsztyn.pl.

Przeczytaj więcej


27

LIP

2015

W Olsztynie odbyło się forum „Nic o nas bez nas”

Podczas forum Adam Krzyśków- prezes WFOŚiGW w Olsztynie omówił zagadnienia  dotyczące współpracy Funduszu z organizacjami pozarządowymi

W sobotę 25 lipca 2015 r. w Hotelu Park w Olsztynie odbyło się Forum ekologicznych organizacji pozarządowych. „Nic o nas bez nas”. Organizatorem spotkania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Forum skierowane było do organizacji pozarządowych działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, obecnych i przyszłych partnerów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej [...]

Przeczytaj więcej


20

LIP

2015

Myśliwi –dzieciom, czyli akcja „Zaprzyjaźniam się z naturą”

Uczestniczy wyjazdu studyjnego „Zaprzyjaźniam się z naturą”

Myśliwi z KŁ „Jeleń” w Szczytnie zorganizowali wyjazd studyjny „Zaprzyjaźniam się z naturą” dla uczniów Zespołu Szkół w Olszynach. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Współpraca myśliwych z KŁ „Jeleń” w Szczytnie oraz uczniów Zespołu Szkół w Olszynach trwa już od wielu lat. Spotkania nie ograniczają się tylko do [...]

Przeczytaj więcej


16

LIP

2015

Są pieniądze na zwalczanie barszczu Sosnowskiego

Informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 4 mln zł na działania związane ze zwalczaniem barszczu Sosnowskiego. W sierpniu rozpocznie nabór wniosków, których celem jest udzielenie wsparcia finansowego jednostkom samorządu terytorialnego do skutecznego usunięcia istniejących stanowisk barszczu Sosnowskiego oraz zapobiegania rozprzestrzenianiu się tego gatunku.

Jest to konkurs o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego [...]

Przeczytaj więcej


14

LIP

2015

Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie wspólnie z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich serdecznie zaprasza do udziału w Forum ekologicznych organizacji pozarządowych, pn. „Nic o nas bez nas”. Forum odbędzie się w dniu 25 lipca 2015 r. (sobota) w Hotelu Park (Al. Warszawska 119, Olsztyn), sala B na pierwszym piętrze. Rozpoczęcie o godzinie 11.00.

Forum skierowane jest do organizacji pozarządowych działających na terenie [...]

Przeczytaj więcej


30

CZE

2015

Fundusz współtworzy grupę roboczą ds. przeciwdziałaniu nieprawidłowościom i przestępstwom na szkodę interesów finansowych Unii

Prezes WFOŚiGW w Olsztynie podpisuje porozumienie

Powstała warmińsko-mazurska grupa robocza ds. przeciwdziałania nieprawidłowościom i przestępstwom na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej. To inicjatywa Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Urzędu Kontroli Skarbowej, a do współpracy przystąpiło łącznie dziesięć instytucji z Warmii i Mazur. W piątek 26 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie przedstawiciele tych instytucji podpisali porozumienie. Do porozumienia przystąpiły instytucje [...]

Przeczytaj więcej


25

CZE

2015

W Sasku Małym k. Szczytna rozmawiano o stanie jezior

W konferencji wzięło udział ponad 50 osób

W poniedziałek 22 czerwca w świetlicy wiejskiej w Sasku Małym odbyła się konferencja „Gospodarka człowieka a ochrona jezior”. Organizatorem spotkania była Fundacja Autrimpus, przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Gminy Szczytno.

Istotnym problemem, z którym od wielu lat mierzą się lokalne samorządy, organizacje pozarządowe oraz użytkownicy wód jest postępująca eutrofizacja jezior. Ochrona [...]

Przeczytaj więcej


22

CZE

2015

Uwaga! Wyniki konkursu dotacyjnego Działanie 7. Zapobieganie nadzwyczajnym zagrożeniom środowiska

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie informuje, że zakończono rozpatrywanie wniosków w ramach konkursu dotacyjnego - Działanie 7. Zapobieganie nadzwyczajnym zagrożeniom środowiska 7.1 Wzmocnienie potencjału technicznego służb ratowniczych. Informacji o wysokości dofinansowania udziela specjalista Agnieszka Wojciukiewicz pod nr. tel. 0 -89- 522- 02- 76.

Przeczytaj więcej


18

CZE

2015

W Parku Jakubowym odbył sie ekologiczny piknik promujący unijne inwestycje

Podczas środowego pikniku nie zabrakło zabaw tanecznych

Blisko 500 osób wzięło udział w pikniku, którego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Wydarzenie odbyło się w Parku Jakubowym w Olsztynie i było doskonałą okazją do promocji projektów środowiskowych Unii Europejskiej oraz podsumowania ekologicznej akcji „Tydzień dla Ziemi”.

Po 15 latach przerwy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie wraz z Centrami Edukacji Ekologicznej [...]

Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
  
   
Kontakt    |    Redakcja    |    Mapa strony
Wygenerowano w czasie: 1.713 sekundy.
Copyright© 2010 WFOŚiGW Olsztyn