Strona główna Portal Funduszy Europejskich Unia Europejska Strona główna Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Unia Europejska
 
wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl
Przejdź do strony poświęconej RPO WiM  
   

Ogl?daj i pobieraj multimedia


Jesteś w: Strona główna » Aktualności... » Liderzy konkursu "Eko-Soł...


 1  2  3  4  5  ...   
Liderzy konkursu "Eko-Sołectwo" odebrali nagrodyZobacz galerię zdjęć! (2011-11-30 22:03:38)


Liderzy pierwszej edycji konkursu

Przedstawiciele 24 sołectw z Warmii i Mazur spotkali się w środę, 30 listopada w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego Olsztynie, aby podsumować wyniki konkursu  "Eko-Sołectwo".

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród finansowych dla najbardziej aktywnych sołtysów, którzy zorganizowali w swoich wsiach zbiórki elektrośmieci. To sołtysi jako liderzy społeczności lokalnych podjęli się tego przedsięwzięcia. Zadanie nie było łatwe. Musieli ogłosić w swoich miejscowościach informacje o zbiórce, a następnie zorganizować punkty, gdzie miałby te odpady trafiać. Potem elektrośmieci odbierała wyznaczona przez organizatora konkursu firma. Pomysłodawcą konkursu jest redakcja Pulsu Regionu.

- Pomysł wyszedł od nas i cieszymy się, że znalazł on aprobatę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który postanowił ufundować nagrody w tym konkursie – mówił podczas spotkania Jarosław Kosiński, prezes Pulsu Regionu.

Jako, że jest to pierwsza edycja konkursu, organizatorzy nie liczyli na zbyt duży odzew. Na Warmii i Mazurach jest 2235 sołectw do tej niecodziennej rywalizacji zgłosiło się 41. W sumie uzbierano 67 ton elektroodpadów.

- Elektrośmieci to ogromny problem. Wydzielające się z nich oleje, czy freon stanowią poważne zagrożenie dla środowiska - podkreślił Tadeusz Ratyński, I z-ca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie. – Dziękuję wam serdecznie za udział w tym konkursie i zapraszam do kolejnej edycji akcji.

Wśród tegorocznych laureatów najlepsi okazali się mieszkańcy sołectwa Miłki, gdzie zebrano ponad 6 ton, m.in. zużytych lodówek, pralek, telewizorów. W nagrodę otrzymali 1,5 tys. zł. Jak powiedział podczas spotkania sołtys Miłek Piotr Dusyn, za nagrodę zostaną postawione znaki: wjazdu i wyjazdu w miejscowości Miechy. Drugie miejsce w tej rywalizacji przypadło w udziale Jerzemu Krajewskiemu z sołectwa Iłowo Osada- Iłowo Wieś, gdzie zebrano 5,1 tony elektroodpadów. Zdobywcą trzeciego miejsca okazała się Krystyna Ozga z sołectwa Tolkmicko - Kalisty w wynikiem 4.4 tony. Czwarte miejsce zajęła Halina Stępkowska Iłowo Osada –Narzym, gdzie zebrano niewiele ponad 4 tony. Nagroda za piąte miejsce powędrowała do Beaty Kłak z gminy Szczytno, sołectwo Dębówko, gdzie udało się uzbierać ponad 3,1 tony odpadów. Z kolei na szóstym miejscu uplasowało się sołectwo Żydowo w gminie Bartoszyce, gdzie zebrano 3 tony.

- Za pieniądze, które otrzymaliśmy posadzimy drzewka przy miejscowym boisku – zapowiada sołtys Żydowa Tadeusz Tomaszewicz.

Zebrane podczas konkursu elektrośmieci trafiły do Warmińsko-Mazurskiej Spółdzielni Inwalidów, gdzie zostaną poddane recyklingowi.
galeria Zobacz zdjęcia w galerii


         O konkursie EKO-Sołectwo w Radiu OlsztynDodano: 2011-11-30 22:03:38
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


26

MAR

2015

Zielone zamówienia publiczne

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie już od przeszło 20 lat jest jednym z filarów realizacji polityki ekologicznej w regionie. Jako instytucja staramy się na wszelkich możliwych płaszczyznach wdrażać rozwiązania, których celem jest szeroko pojęta ochrona środowiska naturalnego. Chcemy zachęcić Państwa do włączenia się w kolejne działanie, tym razem te związane z tzw. zielonymi zamówieniami publicznymi. Co oznacza to w [...]

Przeczytaj więcej


25

MAR

2015

Powstał ogólnopolski system wsparcia doradczego w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE

W kraju realizowany jest ogólnopolski projekt wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkalnictwa oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE. Partnerem tego zadania jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Głównym założeniem przedsięwzięcia, którego beneficjentem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jest wsparcie projektów przyczyniających się do realizacji pakietu [...]

Przeczytaj więcej


25

MAR

2015

Podpisano pierwszą umowę w ramach programu „Prosument na Warmii i Mazurach”

Adam Krzyśków, prezes WFOŚiGW w Olsztynie pogratulował Marii i Alfredowi Ziółkowskim uzyskania dofinansowania na budowę instalacji fotowoltaicznej

W piątek 20 marca w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podpisano pierwsza umowę w ramach programu „Prosument na Warmii i Mazurach”. Nowa instalacja OZE powstanie na budynku przy ul. Grudziądzkiej w Iławie.

Program „Prosument” w naszym regionie wdrażany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Na dotacje i pożyczki przeznaczono ponad 5 mln zł. Głównym założeniem programu jest [...]

Przeczytaj więcej


24

MAR

2015

Wiosenne akcja ratowania płazów w gminie Piecki

We wtorek 17 marca na terenie gminy Piecki rozpoczęła się po raz piąty Wiosenna Akcja Ratowania Płazów. Jej inicjatorem jest Mazurski Park Krajobrazowy, który do współpracy zaprosił uczniów z Krutyni i Rucianego Nidy.

Pierwsza akcja ratowania płazów odbyła się wiosną 2011 roku. Wówczas udało się zinwentaryzować blisko 1700 żab, z czego najliczniejszą grupę stanowiła żaba trawna- 684 sztuki. Podczas ubiegłorocznej akcji udało [...]

Przeczytaj więcej


20

MAR

2015

Spotkanie Funduszu z przedstawicielami parków krajobrazowych

W czwartek 19 marca w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie odbyło się spotkanie przedstawicieli parków krajobrazowych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, podczas którego omawiano możliwości aplikowania o środki w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Dodatkowo poruszono także zagadnienia dotyczące organizacji 30. Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która w czerwcu tego roku odbędzie się w Olsztynie. 

Przeczytaj więcej


19

MAR

2015

Przygotowanie do akcji „Tydzień dla Ziemi”

Zakładanie remiz niewielkich skupisk drzew, krzewów i roślin zielnych pośród pól, lub wysepek przy skwerkach lasu lub wzbogacanie i rozszerzanie działań w istniejących to  jedno z tegorocznych działań "Tydzień dla Ziemii"

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami tegoroczne działania ekologiczne na Warmii i Mazurach odbędą się w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi”. Głównym ich organizatorem będzie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

Akcja „Tydzień dla Ziemi” to wspólne działania organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Partnerami WFOŚiGW w Olsztynie w tym działaniu będą centra edukacji ekologicznej z: [...]

Przeczytaj więcej


19

MAR

2015

Wystawa w galerii ZUOK Spytkowo

Wystawę można oglądać do 30 czerwca

Niecodzienny wernisaż odbył się w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Autorką wystawy, którą będzie można podziwiać do 30 czerwca, jest Gizela Kot, lokalna artystka z Węgorzewa. Ekspozycja jest przeglądem artystycznych dokonań malarki, która przygodę ze sztuką rozpoczęła stosunkowo późno. Udowadnia jednak, że warto marzyć i wyznaczać sobie cele w każdym wieku.

To już kolejna wystawa zrealizowana w [...]

Przeczytaj więcej


18

MAR

2015

WFOŚiGW w Olsztynie ponownie Instytucją Pośrednicząca RPO WiM na lata 2014-2020

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie po raz kolejny został Instytucją Pośredniczącą w przekazywaniu środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Wojewódzki Fundusz został wskazany jako Instytucja Pośrednicząca w schemacie prezentującym system instytucjonalny RPO WiM 2014-2020 ujętym w ,,Planie działań na rzecz wspierania potencjału zasobów ludzkich Urzędu Marszałkowskiego Województwa [...]

Przeczytaj więcej


16

MAR

2015

Uwaga! Informacja dotycząca elektronicznego Systemu Wniosków

 

W związku z częstymi pytaniami dotyczącym rejestracji beneficjentów w elektronicznym Systemie Wniosków przypominamy, że aby mieć pewność, że rejestracja oraz późniejsza praca w systemie będzie bezproblemowa, należy dodać adresy: wnioski@fundusz.olsztyn.pl oraz admin@fundusz.olsztyn.pl do listy bezpiecznych adresatów, aby wiadomości nie trafiały do SPAM’u!

Szczegółowe [...]

Przeczytaj więcej


12

MAR

2015

Konkurs dotacyjny dla parków krajobrazowych i organizacjii tylko do końca marca

Dofinansowanie działalności parków krajobrazowych w zakresie przedsięwzięć związanych z edukacją ekologiczną oraz ochroną przyrody realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego to główne założenie konkursu dotacyjnego, który na początku 2015 roku ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Termin naboru wniosków upływa 31 marca.

Beneficjentami konkursu mogą być parki krajobrazowe [...]

Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
  
   
Kontakt    |    Redakcja    |    Mapa strony
Wygenerowano w czasie: 0.168 sekundy.
Copyright© 2010 WFOŚiGW Olsztyn