Strona główna Portal Funduszy Europejskich Unia Europejska Strona główna Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Unia Europejska
 
wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl wfosigw.olsztyn.pl
Przejdź do strony poświęconej RPO WiM  
   

Ogl?daj i pobieraj multimedia


Jesteś w: Strona główna » Aktualności... » Liderzy konkursu "Eko-Soł...


 1  2  3  4  5  ...   
Liderzy konkursu "Eko-Sołectwo" odebrali nagrodyZobacz galerię zdjęć! (2011-11-30 22:03:38)


Liderzy pierwszej edycji konkursu

Przedstawiciele 24 sołectw z Warmii i Mazur spotkali się w środę, 30 listopada w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego Olsztynie, aby podsumować wyniki konkursu  "Eko-Sołectwo".

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród finansowych dla najbardziej aktywnych sołtysów, którzy zorganizowali w swoich wsiach zbiórki elektrośmieci. To sołtysi jako liderzy społeczności lokalnych podjęli się tego przedsięwzięcia. Zadanie nie było łatwe. Musieli ogłosić w swoich miejscowościach informacje o zbiórce, a następnie zorganizować punkty, gdzie miałby te odpady trafiać. Potem elektrośmieci odbierała wyznaczona przez organizatora konkursu firma. Pomysłodawcą konkursu jest redakcja Pulsu Regionu.

- Pomysł wyszedł od nas i cieszymy się, że znalazł on aprobatę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który postanowił ufundować nagrody w tym konkursie – mówił podczas spotkania Jarosław Kosiński, prezes Pulsu Regionu.

Jako, że jest to pierwsza edycja konkursu, organizatorzy nie liczyli na zbyt duży odzew. Na Warmii i Mazurach jest 2235 sołectw do tej niecodziennej rywalizacji zgłosiło się 41. W sumie uzbierano 67 ton elektroodpadów.

- Elektrośmieci to ogromny problem. Wydzielające się z nich oleje, czy freon stanowią poważne zagrożenie dla środowiska - podkreślił Tadeusz Ratyński, I z-ca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie. – Dziękuję wam serdecznie za udział w tym konkursie i zapraszam do kolejnej edycji akcji.

Wśród tegorocznych laureatów najlepsi okazali się mieszkańcy sołectwa Miłki, gdzie zebrano ponad 6 ton, m.in. zużytych lodówek, pralek, telewizorów. W nagrodę otrzymali 1,5 tys. zł. Jak powiedział podczas spotkania sołtys Miłek Piotr Dusyn, za nagrodę zostaną postawione znaki: wjazdu i wyjazdu w miejscowości Miechy. Drugie miejsce w tej rywalizacji przypadło w udziale Jerzemu Krajewskiemu z sołectwa Iłowo Osada- Iłowo Wieś, gdzie zebrano 5,1 tony elektroodpadów. Zdobywcą trzeciego miejsca okazała się Krystyna Ozga z sołectwa Tolkmicko - Kalisty w wynikiem 4.4 tony. Czwarte miejsce zajęła Halina Stępkowska Iłowo Osada –Narzym, gdzie zebrano niewiele ponad 4 tony. Nagroda za piąte miejsce powędrowała do Beaty Kłak z gminy Szczytno, sołectwo Dębówko, gdzie udało się uzbierać ponad 3,1 tony odpadów. Z kolei na szóstym miejscu uplasowało się sołectwo Żydowo w gminie Bartoszyce, gdzie zebrano 3 tony.

- Za pieniądze, które otrzymaliśmy posadzimy drzewka przy miejscowym boisku – zapowiada sołtys Żydowa Tadeusz Tomaszewicz.

Zebrane podczas konkursu elektrośmieci trafiły do Warmińsko-Mazurskiej Spółdzielni Inwalidów, gdzie zostaną poddane recyklingowi.
galeria Zobacz zdjęcia w galerii


         O konkursie EKO-Sołectwo w Radiu OlsztynDodano: 2011-11-30 22:03:38
Przez: Grzegorz Siemieniuk

Średnia ocena:
Oceń:   [ 0  głosy]
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          


24

LIS

2014

Bezpłatna konferencja nt. programu Prosument

W dniu 10 grudnia 2014 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie organizuje konferencję dotyczącą wdrażania przez WFOŚiGW w Olsztynie programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii Część 4) Prosument – linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii”.

Tematem konferencji będzie omówienie [...]

Przeczytaj więcej


13

LIS

2014

Przekazanie potwierdzenia dofinansowania dla Olsztynka

Uroczyste wręczenie decyzji o dofinansowaniu. Na zdjęciu: Mariola Tomaszewska - księgowa, Andrzej Lewandowski - Prezes Spółki, Maria Sokoll - Z-ca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Olsztynie i Artur Wrochna - Burmistrz Olsztynka.

W czwartek 13 listopada 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Wiceprezes Maria Sokoll przekazała spółce Gospodarka Komunalna Sp. z o. o. w Olsztynku potwierdzenie Ministra Środowiska w sprawie dofinansowania inwestycji polegającej na uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji.

W Olsztynku przy ulicach: Inwalidów, Mazurskiej, Grunwaldzkiej, Jagiełły i 22 Lipca powstanie nowa sieć kanalizacyjna i burzowa o łącznej [...]

Przeczytaj więcej


07

LIS

2014

W Wesołówku, w gminie Wielbark otwarto farmę fotowoltaiczną Zobacz film!

Uroczyste przecięcie wstęgi farmy fotowoltaicznej w Wesołówku

W czwartek 6 listopada w Wesołówku w gminie Wielbark oficjalnie otwarto pierwszą farmę fotowoltaiczną na Warmii i Mazurach. Instalacja może wyprodukować blisko 700 MWh energii elektrycznej rocznie.

Farma we Wesołówku powstała w miejscu gdzie dawniej był Państwowe Gospodarstwo Rolne. Instalacja, której budowa kosztowała ponad 4,1 mln zł, powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 i pożyczce z [...]

Przeczytaj więcej


05

LIS

2014

Edukacja ekologiczna w gminie Górowo Iławeckie

Jednym z ważniejszych wydarzeń związanych z ekologią był festyn w Żywkowie

W gminie Górowo Iławieckie wiedzą jak skutecznie prowadzić edukację ekologiczną. – Przyroda to nasz prawdziwy skarb, o który musimy dbać – tłumaczy Maria Duchnik z miejscowego urzędu gminy.

Gmina Górowo Iławeckie od lat aktywnie promuje rodzimą przyrodę organizując akcje proekologiczne, także uczestnicząc w ciekawych programach i projektach. Wiele działań podejmowanych jest przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w [...]

Przeczytaj więcej


04

LIS

2014

Dzień Świętego Huberta w Zimnej Wodzie

Spotkanie w Zimnej Wodzie rozpoczęto uroczystą mszą św. w miejscowym kościele

W poniedziałek 3 listopada w Zimnej Wodzie odbyły się uroczystości związane z wojewódzkimi obchodami Hubertusa 2014. W spotkaniu wzięli udział myśliwi, leśnicy i sympatycy łowiectwa.

Uroczystości odbyły się na terenie Nadleśnictwa Jedwabno, a rozpoczęła je msza święta w kościele św. Huberta w Zimnej Wodzie, którą celebrował Arcybiskup Wojciech Ziemba. Podczas mszy Mariusz Rybicki- kapelan olsztyńskich leśników został [...]

Przeczytaj więcej


31

PAź

2014

Program Prosument na Warmii i Mazurach

Podpisanie umowy odbyło się w siedzibie NFOŚiGW w Olsztynie. Na zdjęciu: Małgorzata Skucha, Prezes Zarządu NFOŚiGW i Adam Krzyśków, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Olsztynie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przystąpił do Programu Prosument, w ramach którego będzie można uzyskać dotację na budowę instalacji produkujących na własne potrzeby energię z odnawialnych źródeł.

WFOŚiGW Olsztyn jeszcze w tym roku planuje ogłosić nabór wniosków na dofinansowanie mikroinstalacji. Taka szybkość działania wynika z przeprowadzonej analizy rynku, wskazującej iż zarówno osoby [...]

Przeczytaj więcej


30

PAź

2014

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę ZUOK w Olsztynie. Na zdjęciu Adam Krzyśków- prezes WFOŚiGW w Olsztynie

W czwartek 30 października uroczyście wmurowano kamień węgielny pod Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie. Powstanie instalacji jest częścią dużego projektu odpadowego, którego wartość oszacowano na 266 mln zł.

Budowa ZUOK w Olsztynie jest częścią systemu zagospodarowania i utylizacji śmieci wytwarzanych przez mieszkańców 37. gmin położonych na Warmii i Mazur. Instalacja ma powstać do lipca 2015 roku. Prace trwają już od [...]

Przeczytaj więcej


28

PAź

2014

Dziewięciu Eko-Liderów z Warmii i Mazur Zobacz film!

Najwięcej nominacji przyznano w kategorii Edukator

Ponad 150 osób wzięło udział w uroczystej gali podsumowującej konkurs Eko-Lider Warmii i Mazur, która odbyła się w olsztyńskim hotelu Omega. Najwyższe wyróżnienia odebrało 9 osób.

Głównym celem programu „Eko-Lider Warmii i Mazur” było promowanie działalności osób, podmiotów i instytucji z terenu województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie przedsięwzięć rozwojowych i innowacyjnych w dziedzinie ochrony środowiska i [...]

Przeczytaj więcej


24

PAź

2014

Zmodernizowano ścieżkę przyrodniczą „Wzgórza Dylewskie"

Na polanie ścieżki przyrodniczej ustawiono m.in. tablice informacyjne

W piątek 24 października odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej ścieżki przyrodniczej „Wzgórza Dylewskie". Zadanie zrealizowano przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Ścieżka przyrodnicza, której trasa liczy prawie 2 km przebiega przez najciekawsze fragmenty lasów będących pod opieką Nadleśnictwa Olsztynek. Ze względu na szczególne walory przyrodnicze oraz malownicze ukształtowanie terenu obszar [...]

Przeczytaj więcej


23

PAź

2014

W Kurzętniku powstało największe lapidarium szkolne Zobacz film

Uroczyste przecięcie wstęgi

Przy Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku powstało lapidarium, w którym zgromadzono kilkadziesiąt rodzajów skał. Wśród eksponatów znajduje się m.in. grupa trzech głazów narzutowych, które są pomnikami przyrody.

Lapidarium w Kurzętniku powstało m.in. dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. W przygotowanie muzeum skalanego [...]

Przeczytaj więcej
 1  2  3  4  5  ...    
  
   
Kontakt    |    Redakcja    |    Mapa strony
Wygenerowano w czasie: 0.189 sekundy.
Copyright© 2010 WFOŚiGW Olsztyn®